Bán Aladár Általános Iskola Várpalota

i ♥ bánali

  • A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése
Címlap

„ Szép Magyar Beszéd” verseny 2017. december 14.

000

Iskolánk ebben az évben is nevezett a Kazinczy-díj Alapítvány „Szép Magyar Beszéd” szépkiejtési versenyére, amelyet 2017. december 14-én rendezett meg a felső tagozatban a magyar szakos tanárok munkaközössége.

 

Az iskolai fordulót a versenykiírásnak megfelelően két korcsoportnak, az 5-6. évfolyamosoknak és a 7-8. évfolyamosoknak hirdettük meg. A felsős évfolyam osztályait képviselve a versenyzők több hetes felkészülés után számot adtak tudásukról egy ismeretlen szöveg olvasása alapján. Az értékelés szempontjai a következők voltak: szövegértés, szöveghűség, hangvétel, hangsúlyozás, szünettartás, természetes beszéd.

A zsüri döntése alapján a következő eredmények születtek:

5-6. osztályos korcsoport:

I. Hevesi Georgina 6.a

II. Sashalmi Laura 5. b

III. Rotter Dávid 6.a

III. Juhász Adél Mária 5.a / megosztott helyezés /

Különdíj: Nyitribusz Roland 6.b

7-8. korcsoport:

I.Mellár Mátyás 7.a

II.Pintér Laura Kata 7.a

III.Takács Anna 8.a

Különdíj:Farkas Lili 7.b

A megyei fordulón iskolánkat Hevesi Georgina 6.a / felkészítő tanár: Homoki Ferencné / és Mellár Mátyás 7.a / felkészítő tanár: Selmeczki- Galambosi Éva / képviseli.

Valamennyi versenyzőnek köszönjük a felkészülést és a versenyen való részvételt: Zsuzsa néni, Éva néni, Ildikó néni

002 003