Bán Aladár Általános Iskola Várpalota

i ♥ bánali

  • A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése
Címlap

IV. Zöld Bakancs Túra

vhjkl,.

Immár negyedszer szervezte meg iskolánk az óbudavári Zöld Bakancs Természetjáró Klubbal közösen a már hagyományosnak mondható 8 km-es túrát a Várvölgyben.
Az útvonal iskolánktól a Kális-tóig és vissza a piros sáv túrista jelzésen haladt. Csodálatos időben közel 300-an teljesítették a túrát. Az alsó tagozatos osztályok szinte teljes létszámban részt vettek, de igazán örvendetes, hogy sok szülő és felsős diák is növelte a túrázók létszámát. Sőt, néhány osztály még Bátorkő váráig is elgyalogolt, ezzel plusz kilómétereket teljesítve. Koska János tanár úr pedig még ezt a teljesítményt is megfejelte egypár vállalkozó és kitartó felsőssel.
A szép létszámnak köszönhetően rekordbevételt hozott a túra, melyből 70000 forintot a harmadik évfolyam erdei iskolájának támogatására fordítunk. Folytatás pedig jövőre, hiszen Bősz Imrével, a Zöld Bakancs vezetőjével már sok-sok éve kiváló kapcsolatot ápol iskolánk. Köszönet neki, a pedagógusoknak és a túrázó gyerekeknek!