Bán Aladár Általános Iskola Várpalota

i ♥ bánali

  • A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése
Címlap

Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia országos elődöntője

Iskolánk az idei tanévben nevezett először a Mező Ferenc Szellemi Diákolimpiára. A Magyar Olimpiai Akadémia és a Magyar Diáksport Szövetség által meghirdetett vetélkedő első 5 fordulója az interneten keresztül zajlott januárban. Tanulóink a 31 nevezett csapat közül jutott be az országos elődöntőbe, melyet 2020. február 23-án (vasárnap) délelőtt tartottak Székesfehérváron.

A verseny feladatanyaga volt megismerni a magyar sportolók szereplését a 2000-es Sydney-i olimpián, valamint a magyar cselgáncsozók, korcsolyázók és művészeti versenyen résztvevők olimpiai eredményeit, továbbá 302 magyar bajnok versenyzői pályafutásának eredményeit.

Az elődöntőn 8 feladat várt a gyerekekre. Volt keresztrejtvény, képfelismerés, adatok kiegészítése, igaz-hamis állítás. Csapatunk a 12 csapatból a 6. helyet szerezte meg, így biztosítva a továbbjutást az országos döntőre, melyet 2020. március 22-én rendeznek Tatán.

A csapat tagjai:

Rotter Krisztina 8.a

Rotter Dávid 8.a

Szalai Patrícia 8.a

Láng- Miticzky Tamás 8.a

Tollas Magor 8.a

 

A felkészítésben segítségükre volt Homoki Ferencné és Németh Tibor.

Ezúton szeretnénk megköszönni Németh Tibor segítő munkáját.