Bán Aladár Általános Iskola Várpalota

i ♥ bánali

  • A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése
Címlap

Eötvös Károly Megyei Könyvtár olvasópályázata - 2021. február 15.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3cXMTDAj3ryFcGJwnHShBK7_MK9uSqRsCU9vMbGvf0tvX4rI1cvJhe8Yx4sJwfE0n3OwsOnnsleookLMGLYS_eMPZCwZkpYhazFBZOfqd7xtKkH3e8Ieu_E6er9z72DrEsbQyOqI3h1IHRCEEgSVQQ3AA=w263-h317-no?authuser=2A veszprémi Eötvös Károly Megyei Könyvtár Gyermekkönyvtára olvasópályázatot hirdetett minden évfolyam számára. Iskolánkból a 2.a , 5.a és 5. b osztályból neveztek tanulók erre a versenyre.

A másodikos gyerekeknek Novák Vica Minka és a betűvetők című könyvével kellett megismerkedniük, az ötödikeseknek már 2 könyvet is el kellett olvasni, Balázsy Panna Csuromvíz  és Csupaszív című köteteit.    Az olvasás után  feladatlapot kellett megoldaniuk. A játékos irodalmi fejtörő 7 feladatból állt, amiben volt igaz-hamis állítás, szójáték, keresztrejtvény, totó, névkereső.

A könyvtár 2021. február 15-én hirdetett eredményt. Nagy örömünkre a beküldött pályázatokat az alábbi módon értékelte a zsűri:

2. évfolyam tanulói között:

Selmeczki Nóra 2.a  4. helyezést

 -  Badics Flóra 2.a 10. helyezést érte el.      (felkészítő: Badicz Istvánné)

5. évfolyam tanulói között:

 - Sótonyi Réka (5.a ) 4. helyezést, 

- Práger Noémi (5.b) 6. helyezést 

-  Kőműves Luca (5.b) 10. helyezést ért el. (felkészítő: Homoki Ferencné).

A könyvtár által felajánlott emléklapot és ajándékot a gyerekek iskolánk igazgatónőjétől 

Dr. Juhász Attilánétól vehették át.