Bán Aladár Általános Iskola Várpalota

i ♥ bánali

  • A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése
Címlap HÍREK Friss hírek „Szép Magyar Beszéd” verseny

„Szép Magyar Beszéd” verseny

000A hagyományoknak megfelelően 2018. február 20-án a veszprémi Deák Ferenc Általános Iskolában került megrendezésre aKazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” verseny megyei fordulója az általános iskolák felső tagozatos tanulói számára.

Iskolánkat Hevesi Georgina 6. a és Mellár Mátyás 7. a osztályos tanulók képviselték.

A versenyzőknek egy szabadon választott és egy kötelező prózai szöveget kellett pontosan, kifejezően felolvasniuk. Először a szabadon választott szöveg bemutatására került sor, majd a helyszínen kapott írást kellett pár percnyi tanulmányozás után megfelelő hangsúlyozással megszólaltatni.

A zsűri a szövegértést,a szöveghűséget, a hangvételt, a hangképzést, a hangsúlyozást, a szünettartást és a természetes beszédet figyelte,és ennek alapján Hevesi Georgina (felkészítője Homoki Ferencné)és Mellár Mátyás(felkészítője Selmeczki-Galambosi Éva)korcsoportjukban az 1. helyen végeztek.

A versenyszabályzat alapján az országos versenyre csak a 7-8. évfolyam tanulói mehetnek tovább, így iskolánkat Balatonbogláron Mellár Mátyás képviseli.

Gratulálunk mindkét versenyzőnek a szép eredményhez!